Artystyczne wydarzenia jesienią

Jako, że jesteśmy działaczami na terenie całej Polski opowiemy o wszystkich wydarzeniach, które na jej terenie nas zainteresowały i o których chcemy Wam powiedzieć! Zapraszamy do czytania i zapoznania się z nimi

Pierwszym z nich są targi rzeczy dziwnych w Warszawie. Odbędą się one 1 i  2 grudnia na Placu Konesera w Centrum Koneser. 
Znajdziemy tam ponad 150 różnych wystaw. Od kategorii takich jak dzieci do takich jak sztuka współczesna czy użytkowa. Święto dobrego projektowania i przedświątecznych zakupów.
Wstęp płatny.

W Warszawkim teatrze gorąco polecamy nowe spojrzenie na Dziady.  Jest to niesamowite doświadczenie, nie tylko dla osób kochających Mickiewicza. Reżyserem i interpretatorem dzieła w teatrze stolicy jest litewski wizjoner Eimuntas Nekrošius, który zawsze potrafi zaskoczyć. 

W Toruniu natomiast dość dużym wydarzeniem jest wystawienie Hamleta w Teatrze Horzyca. Swoją premierę spektakl będzie miał 27 października. 
W tym mieście polecamy jeszcze przyjrzeć się wystawą w CSW, które znajduje się w samym sercu miasta Kopernika. Pojawi się tam cudowna wystawa. Malarstwo wciąż żyje, gdzie znajdzie się nie jedna klasyka z XX i XXI wieku.

Natomiast w Łodzi gorąco polecamy Open Call w Galerii Mała Czarna. O dziwo nie mówimy tu o formach wyrazu jak powyżej, a o konkursie, dzięki któremu powstanie wystawa. Wiemy, że wśród czytelników mamy wiele uzdolnionych artystów, między innymi fotografów, dlatego zapraszamy do zobaczenia tego dzieła, a także dziękujemy Wojtkowi, że nam o nim powiedział. 

W Szczecinie warto ubiec się do klasyki i odwiedzić Muzeum Narodowe. Właśnie tam możemy zobaczyć Sztuka szczęśliwych ludzi – Malarstwo na Bornholmie w XIX i XX w. Już od najbliższego wtorku (23 października) można się tam udać, aby zobaczyć wiele duńskich artystów, uznawanych za najszczęśliwszych ludzi na ziemi, ze zbiorów Bornholms Kunstmuseum.

Polecamy także artystyczna jesień w Krakowie. Nie jednego z nas wielką miłość. Tam znajdziemy oczywiście więcej wydarzeń związanych ze sztuką niż spadających liści. Dlatego wymienimy tylko kilka najbardziej interesujących nas wydarzeń, bez zbędnego opisywania.
Polecamy bardzo spróbować tego Pana, bo jak dla nas jesień u niego zapowiada się bardzo interesująco. Color Balet – bursztynowe drzewo. A także spotkanie filozoficzne o sztuce i człowieku na Brackiej. POPowy festiwal. A także godne uwagi uważamy oczywiście Wyspiańskiego na ten melancholijny czas w Muzeum Narodowym. Również jeśli jak w przypadku Łodzi jesteś młodym artystą zapraszamy do zerknięcia o tutaj, na nabór młodych grafików i osób kochających design. 

zdjęcie – Zofia Matylda Czerwińska
model – Zoja Jabłońska 
II zdjęcie – Zofia Matylda Czerwińska
zdjęcia (obiekt) – Zdzisław Sosnowski
 III zdjęcie – Zofia Matylda Czerwińska
obiekt – mural w Łodzi